چطور فرش دستباف اصفهان خرید کنیم؟

شاید تا کنون با این مسئله رو به رو بوده اید که چطور می توان یک فرش دستباف مناسب نیاز خود برای منزل تهیه کرد. هنوز اقدام به خرید نکریده اید؟ بهتر است چند پارامتر فرش دستباف اصفهان را باهم بررسی کنیم.
فرش دستباف در انواع متفاوت و البته با مواد اولیه متفاوتی تولید می شود که می توان هر کدام را به واسطه سایز، نوع مواد اولیه و کیفیت بافت دسته بندی و قیمت گذاری نمود. کشور ما به سبب قدمت و تاریخ کهن خود از دیرباز هنر بافت فرش را در جای جای شهر های خود پرورانده است و در بیشتر نقاط کشور فرش دستباف تولید می شود.
فرش دستباف هر نقطه با توجه به اقلیم و آب و هوا و یا شرایط خاص آن منطقه بافته می شود. برای مثال فرش دستباف تبریز سوا از طرح و نقش خود که بیشتر خطوط موازی و درشت بافت هستند، از مواد پشمی و به خاطر اقلیم آب و هوایی با مواد بسیار گرم کننده بافته می شود ولی فرش دستباف اصفهان که دارای نقش هایی بسیار ظریف و روح انگیز است از مواد ابریشمی بافته می شود که سبب مقاوت و کیفیت بالای فرش می گردد.
فرش دستباف ایرانی از لحاظ مقاوت و کارایی به هیچ وجه قابل مقایسه با فرش ماشینی که از الیاف پلاستیک در آن استفاده می شود نیست! حتی برخی فرش هایی که با طرح های چشم نواز و زیبایی در بازار فرش دستباف مشاهده می شود و عده ای آن را به عنوان فرش دستباف به فروش می رسانند، فرش های ارمنستان، هند، ترکمنستان و … هستند که به هیچ وجه کیفیت فرش ایرانی را ندارند.
پس از اینکه فرش مورد نظر خود را از لحاظ نوع مواد اولیه، سایز و طرح و نقش انتخاب کردید، حال نوبت آن است که خرید آن اقدام کنید. در خرید فرش دستباف به هیچ وجه تعجیل نکنید و یا حوصله فرش های مغازه و فروشگاه را مشاهده کنید.
گاها مشاهده شده است که برخی از گوشه های فرش دستباف به علت سستی بافندگان دچار نقصان می شوند و کیفیت فرش و البته قیمت آن را کاهش می دهند.

با چند کلیک بیت کوین استخراج کنید!
از طریق تصویر زیر نرم افزار را نصب کنید و درآمد روزانه داشته باشید.


ما را دنبال کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *